Władze Krakowa

Jednym spośród trudnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby pojazdów na polskich szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Spośród pozostałych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków arena
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.