jak wyćwiczyć mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

kulki na mięśnie kegla

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, ale pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z czasami można również ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach można aktualnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to efekt w trakcie porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się także kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.